Túžite po dokonalom domácom pikniku? Máme pre vás tipy a triky, ako na to!

Túžite po dokonalom domácom pikniku? Máme pre vás tipy a triky, ako na to!

Kto by netúžil po vlastnej oáze pokoja v zákutí záhrady. Ak disponujete vonkajším priestorom u seba doma, prvú podmienku na dokonalý piknik ste splnili. Čo všetko budete naňho okrem vlastnej záhrady potrebovať, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Túžite po dokonalom domácom pikniku? Máme pre vás tipy a triky, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Na deke alebo koberčeku – prečo nie?

Špeciálne sedenie? Niekedy je zbytočné. Piknik na deke, stan v štýle boho či moderné otomany sú štýlové a zároveň praktické. Položte ich rovno na trávu a v spojení „bližšie k prírode“ vychutnajte nezabudnuteľné okamihy. V tomto štýle môžete uspo¬riadať aj niekoľko letných osláv, z ktorých budú mať hostia originálny zážitok. Postačí vám napríklad deka alebo koberček s vankúšmi, v ktorých obklopení môžete na tráve sedieť, ale aj ležať, keď celý proviant skončí v žalúdkoch zúčastnených. Takéto miesto v záhrade si vytvoríte kedykoľvek podľa nálady a ľahko ho aj zbalíte. Nájdite takú časť trávnatej plochy, kde sa cítite príjemne, a už ju len vyskladajte potrebnými doplnkami – v prvom rade dekou. Vankúše poskytujú extra pohodlie pri sedení a vonkajšie koberčeky, ktoré nie sú až také typické pre piknik, sú ideálne práve na vyrovnanie nerovnej zeme. Tieto druhy kobercov sú umývateľné, takže pri zašpinení od hliny či jedla nehrozia žiadne následky.

V stane môže byť tiež pohodlie

Ak preferujete väčšie pohodlie, ako vám umožní deka alebo koberček, jednoducho siahnite po spomínaných otomanoch. Tento trendy látkový nábytok má vysokú odolnosť proti dažďu a štýlovo sa môže veľmi ľahko stať neoddeliteľnou súčasťou vašej záhrady. Nemusí ísť iba o otoman, pokojne siahnite aj po sedacích vakoch, taburetkách alebo sedacích vankúšoch. Pri ich výbere nezabúdajte najmä na odolnosť proti vrtochom počasia a vonkajším podmienkam. Ak premýšľate nad tým, aký štýl je do záhrady vhodný, naším tipom je boho štýl. K tomu sa hodí napríklad stan, ako ďalšia alternatíva sedenia na zemi. Veľký, ideálne v neutrálnych farbách, ktorý svojím zjavom nápadne pripomína spomínaný obľúbený boho štýl. Vnútri nesmú určite chýbať okrem podkladových diek aj vankúše.

Čo nabaliť do piknikového koša?

Nezabúdajte ani na doplnky. Aj takéto neformálnejšie miesta na sedenie, ako sme popísali vyššie, totiž môžete efektne oživiť. Pri pikniku nezabudnite na kôš s dobrotami a so servírovacím vybavením. Látkové sedenie sa nezaobíde bez svetielok a lampiónov, ktoré rozmiestnite krížom-krážom nad týmto oddychovým miestom. A alfou a omegou je samozrejme aj samotné pohostenie. Do piknikového koša alebo tašky nezabudnite pribaliť taniere, príbory a poháre (najlepšie papierové, alebo z iných ľahkých a odolných materiálov), otvárač na víno a pivo (podľa toho, čo preferujete), menšie nožničky, nôž, obrúsky, základné korenie a chladiacu tašku alebo box s ľadom. Najlepšie jedlo, ktoré si na pikniku môžete dať, je ľahké, nešpiniace a ľahko servírovateľné. Sú to napríklad toasty a sendviče, obložené pečivo, sladké a slané štrúdle, zapečené cestoviny, šaláty, muffiny, cupcaky, bábovky, buchty, sušienky, smažené kura, ovocie a zelenina, minipizza alebo smoothies. Samozrejme, ideálne je splniť chuťové preferencie všetkým z pozvaných a inšpirovať sa aj ich požiadavkami.