Osudové ryšavky – čo si môžete k takejto farbe vlasov obliecť, a čo určite nie?

Osudové ryšavky – čo si môžete k takejto farbe vlasov obliecť, a čo určite nie?

Ak ste majiteľkou výrazne ryšavých či dokonca červených vlasov, zrejme nie je pre vás celkom jednoduché vybrať si dokonalý outfit, pretože vaše vlasy sú natoľko výrazné, že sa navonok zdá, akoby ich už nič nemohlo tromfnúť. My vám ponúkame niekoľko tipov, čo a hlavne v akej farbe na seba, aby ste vyzerali ešte lepšie!

Osudové ryšavky – čo si môžete k takejto farbe vlasov obliecť, a čo určite nie?
(zdroj: unsplash.com)

Zelená nemusí byť len tráva

Samozrejme, výber farieb oblečenia by mal závisieť aj od vášho osobného štýlu a preferencií. Dôležité je, aby ste sa cítili sebavedomo a pohodlne v tom, čo nosíte. Dalo by sa povedať, že čo sa týka farieb, zelená je akási univerzálna farba, ktorá sa hodí k rôznym tónom pokožky a rovnako aj k rôznym farbám vlasov. A hodí sa určite aj k vašim červeným vlasom. Na výber je nespočetné množstvo odtieňov zelenej, preto je vhodná pre všetky odtiene pleti. Zvoliť môžete napríklad armádnu, lesnú, olivovú alebo smaragdovú zelenú. Skúste túto farbu nosiť v podobe saka alebo blejzra. Môžete ich stajlovať so všetkým od džínsov cez oblečenie do práce až po šortky.

Dobré kombinácie dokážu zázrak

Ďalšou farbou, pri ktorej si červenovlasky prídu na svoje a vlasy im dokonalo vyniknú, je fialová. Kontrastné odtiene totižto vytvárajú pútavú kombináciu a odtiene ako slivková, levanduľová a kráľovská fialová môžu nádherne doplniť červené či ryšavé vlasy. Zvážte teda fialový výrazný kúsok, ako sú šaty alebo sako, alebo zakomponujte fialové akcenty do outfitu, a to prostredníctvom doplnkov, ako sú šály alebo kabelky. Neutrálnou farbou, ktorá sa dokonale hodí na pracovné oblečenie aj každodenné nosenie, je námornícka modrá. Kombinácia námorníckej modrej a červenej vytvára elegantnú a harmonickú súhru. Vyberte si blejzer v námorníckej modrej, nohavice alebo šaty, aby ste získali uhladený a nadčasový vzhľad. Ak chcete ohúriť o niečo viac, zvoľte kobaltovú modrú – je to ďalšia farba, ktorú môžete nosiť na akúkoľvek príležitosť. V kombinácii s vašimi vlasmi bude pôsobiť dokonalo odvážne.

„Teplé“ farby zvýrazňujú

Možno si poviete, že horčicovo žltá nie je ideálna farba pre červenovlásky alebo ryšavky, no opak je pravdou. Táto teplá farba nádherne dopĺňa ohnivé tóny červených vlasov a vytvára harmonickú a jedinečnú kombináciu. Horčicovo žltú môžete doladiť kobaltovým kúskom čím docielite trendový vzhľad. Počas letných dní neváhajte siahnuť po šatách v horčicovo žltej farbe – budete za bohyne na pláži i pri prechádzke mestom. „Teplosť“ vašich červených vlasov môže zvýrazniť tmavohnedá farba. Tabaková farba je v podstate neutrálnym odtieňom, ktorý prehlbuje červené i ryšavé vlasy. Počas letných dní zvoľte tabakové maxi šaty a počas chladnejšieho obdobia odporúčame voliť semišové nohavice, ktoré dolaďte bielou blúzkou. Budete pôsobiť elegantne, štýlovo a hlavne vaše vlasy budú v tom najlepšom kontraste so svojím outfitom.