Máte už svoj šatník nachystaný na jeseň? Pozrite sa, čo práve letí!

Máte už svoj šatník nachystaný na jeseň? Pozrite sa, čo práve letí!

Jeseň sa vždy nejakým spôsobom vkradne aj do našich šatníkov. Väčšinou v tomto ročnom období zvykneme zmeniť oproti letu hrúbku a predovšetkým farbu toho, čo nosíme. Ako je to teda s najnovšími trendmi na jeseň – sú stále pastelové farby in, alebo by ste vo vašom šatníku mali uvoľniť miesto novým kúskom?

Máte už svoj šatník nachystaný na jeseň? Pozrite sa, čo práve letí!
(zdroj: unsplash.com)

Vyskúšajte aj iné farby

Jeseň nemusí vždy znamenať len žltú, hnedú a červenú. Tento rok totiž v rámci módnych hitv budeme svedkami oživenia farieb. Samozrejme, tie tradičné jesenné odtiene tu stále zostávajú, ale budú mať konkurenciu. Dôležité je neostať počas sychravejších a pochmúrnejších ročných období rovnako sychraví a pochmúrni. Našou módnou radou je trochu sa odviazať a nájsť živšie farby, ktoré vás oslovia. Medzi jesenné farby, ktoré sa stali trendom tohto roka a zároveň zapadnú do jesenného šatníka každej, aj nie extravagantnej ženy, patrí napríklad čokoládovo-hnedá. Rovnako univerzálny je aj sýty hnedý odtieň a iné klasické nude odtiene, teda neutrálne farby ako napríklad čierna, tmavošedá, ťavia a iné. Je teda pomerne ľahké tieto trendy farby zakomponovať aj do svojho jesenného šatníka.

Zožeňte si aj niečo nadčasové

A pri akých kúskoch tieto farby využiť? Naším tipom je napríklad pletený sveter v čokoládovej farbe, alebo rovnako hnedý kabát do aktuálneho obdobia. Základom každého šatníka by mali byť nadčasové kúsky oblečenia. Tým môže byť práve kabát, hlavne, ak zvolíte nadčasový strih. Nádych luxusu a moderného štýlu zasa do outfitu vnesú kožené nohavice. Nezabúdajte ani na doplnky, na ktoré by ste mali upriamiť pozornosť – ide predovšetkým o vhodné jesenné topánky, koženú kabelku alebo opasok. Doplnky v čokoládovej farbe môžete využiť aj počas celého roka, takže sa nemusíte báť, že vám trištvrtinu z neho len budú stáť v skrini. Hitom tohtoročnej jesene sa stala tichomorská modrá alebo ľadovo modrá. Zožeňte si preto v tomto odtieni šaty alebo zaujímavé džínsy, ktoré môžete kombinovať s maxi kabátom či kašmírovým svetrom. Zaujímavou voľbou môže byť aj vrstvenie napríklad s vestou.

Odvážne alebo menej odvážne?

Aby sme nezabudli aj na farby, ktoré sú in stále a ktoré určite v šatníku máte, tak by sme určite mali ešte spomenúť žiarivo červenú farbu. Táto teplá jesenná farba, ktorá odsunula do úzadia barbie ružovú, sa hodí každej skutočnej femme fatale, z ktorej nikto nespustí oči. Ak sa vám šaty v takejto farbe zdajú príliš výrazné, zožeňte si červený pletený sveter, ktorý tiež dokáže krásne oživiť jesenný šatník, poprípade doplnky v tejto ohnivej farbe. Najlepšie je takouto “divokou” farbou oživiť fádnejší outfit na kabelke alebo šatke. Klasikou je samozrejme aj žltá či pálená oranžová, možno ste však nevedeli, že práve tie je náročnejšie vedieť správne skombinovať a nosiť. Tieto pestré farby majú aj svoje jemnejšie verzie, ktoré sú vhodné pre menej extravagantné dámy – v prípade žltej je to napríklad maslovo-žltá, ktorá dodá jesennému outfitu trochu slnečnej radosti. Pre odvážnejšie panie alebo slečny sú tu žlté a oranžové maxi kabáty alebo vlnené kabáty. Ak z rozličných dôvodov potrebujete odlákať pozornosť od svojej tváre a dekoltu, siahnite po kúsku, ktorý je ďalej od vašej tváre. Vhodnou voľbou sú napríklad široké nohavice alebo bootcut džínsy.